Czujniki czadu

Porady odnośnie wyboru i użytkowania czujników szkodliwych substancji lotnych

czujnik czadu

Aby wykryć toksyczne substancje w otoczeniu, potrzebne są specjalistyczne sondy, które zareagują odpowiednią sygnalizacją alarmową lub dźwiękiem ostrzegawczym. Tak działają nasze nowoczesne czujniki czadu. Reagują one natychmiast na pojawienie się bezwonnych i bezzapachowych substancji, których wdychanie prowadzi do niedotlenienia organizmu. Tlenek węgla może się wydzielać jako następstwo awarii instalacji gazowych. Nie jest on wykrywalny ludzkimi zmysłami, dlatego warto zamontować nasze wydajne i estetyczne sensory.

Zasady działania i budowa

Nasze nowoczesne systemy zabezpieczające zostały wyposażone w zaawansowaną technologię, opierającą się na mechanizmie reakcji elektrochemicznej w specjalnym ogniwie diagnostycznym. Kiedy w pomieszczeniu stężenie trującej substancji przekroczy dozwolony i bezpieczny poziom, uwolni się w urządzeniu sygnał ostrzegawczy. Będzie nim, w zależności od modelu, syrena alarmowa lub intensywnie wibrujący dźwięk z towarzyszącym miganiem diody czy wyświetlacza. Proces włączenia instalacji wykrywającej obecność toksyny karbonowej zaczyna się w momencie, gdy na elektrodzie następuje rozpad substancji, co wyzwala impuls elektryczny. W efekcie powstaje różnica potencjałów, a detektor tlenku węgla uruchamia system ostrzegania nawet przy niewielkim stężeniu szkodliwego gazu.

W sytuacji, w której posiadacie Państwo:

  • podgrzewacze wody,
  • kuchenki na propan-butan,
  • przydomowe garaże,
  • kotłownie,
  • pomieszczenia z piecami węglowymi lub urządzeniami na paliwo gazowe,

montaż naszych czujników czadu jest konieczny, a w niektórych konfiguracjach wymagany przez odpowiednie zapisy prawne. De facto, taka sonda powinna znajdować się w każdym domu dla uzyskania gwarancji bezpieczeństwa mieszkańców.

Nasze niezawodne detektory tlenku węgla posiadają wszelkie atesty i certyfikaty, są niezwykle proste w montażu, mało tego, nie wymagają wymiany baterii, posiadając zasilanie długoterminowe, działając sprawnie i skutecznie przez cały czas. Nasze czujniki czadu to dyskretne urządzenia ochronne z estetyczną obudową, spełniające normy EN50291.

 

Czym grozi zatrucie tlenkiem węgla?

Wykrycie zagrożeń w powietrzu jest możliwe dzięki naszym nowoczesnym urządzeniom. Posiadamy zaawansowane czujniki czadu, które działają szybko i skutecznie, alarmując o przekroczeniu stężenia toksycznej substancji w danym pomieszczeniu. Znajdują one największe zastosowanie w łazienkach, w których podgrzewa się wodę gazem, w salonach z kominkami, jak i we wszelkich pokojach wyposażonych w piece kaflowe, gazowe i naftowe.

Niemożliwy do wykrycia ludzkimi zmysłami zabójca, jakim jest związek węgla o drugim stopniu utlenienia, charakteryzuje się całkowitą bezwonnością. Jest bezbarwny i bezsmakowy, gromadzi się najczęściej w okolicach sufitu, będąc odrobinę lżejszym od powietrza. Aby wykryć jego obecność w pomieszczeniu, konieczne są precyzyjne detektory. Informują one ostrym sygnałem dźwiękowym z wibracyjną pulsacją o zjawieniu się tej trującej substancji dzięki zaawansowanym technologiom elektrochemicznym.

Szybkie zdiagnozowanie obecności tejże lotnej trucizny może uratować życie, dlatego ważne jest zastosowanie skutecznych czujników czadu. Znajdziesz u nas wydajne aparaty ostrzegawcze, które szybko zaalarmują o niepożądanej ilości tlenku węgla w otoczeniu. Jako nieorganiczny związek, silnie oddziałujący na organizm ludzki, może prowadzić do zaburzenia metabolizmu komórek, śpiączki, a nawet śmierci już przy niewielkich wdychanych ilościach. Nawet pod wpływem małego stężenia występują wymioty i bóle głowy, a dodatkowo po krótkim czasie podtrucia może nastąpić obumieranie poszczególnych organów i mózgu, dlatego warto wybrać systemy ostrzegawcze najnowszej generacji, aby zapewnić komfort sobie i mieszkańcom.

Instalacja czujnika ma na celu wyeliminowanie zagrożenia zatrucia i zapewnienie bezpieczeństwa oraz wywołanie szybkiej reakcji wskutek głośnego sygnału dźwiękowego. Profesjonalny detektor tlenku węgla jest doskonałym systemem ochronnym, alarmującym o nieszczelności urządzeń bazujących na paliwie gazowym i o nieprawidłowościach w procesie spalania kominkowego, jak i o wadach pieców kaflowych czy naftowych.

Czujnik czadu 7CO Czujnik czadu 7CO
Producent: Kidde
99,00 zł (netto: 80,49 zł )
szt.
Czujnik Czadu 5CO Czujnik Czadu 5CO
Producent: Kidde
89,00 zł (netto: 72,36 zł )
szt.
Czujnik czadu z wyświetlaczem 7DCO Czujnik czadu z wyświetlaczem 7DCO
Producent: Kidde
119,00 zł (netto: 96,75 zł )
szt.

Jaki czujnik czadu kupić?

Polecamy takie czujniki czadu, które najbardziej będą odpowiadały Państwa oczekiwaniom ze względu na swoje rozmiary i specyfikę działania. W naszej ofercie znajdują się estetyczne i nowoczesne urządzenia, które można łatwo zamontować w każdym pomieszczeniu. Charakteryzują się one dyskretną, elegancką obudową i niewielkimi wymiarami przestrzennymi, pozwalającymi ukryć sensor w dowolnym miejscu. Są to skuteczne systemy ostrzegawcze, które można podzielić ze względu na rodzaj wykrywanych zagrożeń na:

  • detektory tlenku węgla,
  • sondy alarmujące o stężeniu gazu ziemnego i propanu butanu
  • alarmy przeciwpożarowe.

Pierwsze z nich warto zastosować w przypadku korzystania z gazowych podgrzewaczy wody, kominków, systemów grzewczych zasilanych naftą, pieców kaflowych, jak i w domowych kotłowniach na węgiel lub drewno. Czujnik czadu powinien być zainstalowany na wysokości wzroku z zachowaniem około 2 metrów odległości od urządzeń mogących stanowić źródło wydzielania się niebezpiecznej substancji. Ilość detektorów tlenku węgla jest uzależniona od rozkładu pomieszczeń w budynku, zazwyczaj umieszcza się je w takiej liczbie, aby sygnał ostrzegawczy był słyszalny w każdej sypialni.

Sensory wykrywające nadmierne stężenie gazów w powietrzu należy wybrać w przypadku, gdy korzysta się z podgrzewaczy wody, kuchenek gazowych oraz przy użytkowaniu garażu, jeśli parkowany pojazd zasilany jest paliwem LPG lub CNG. Czujniki czadu i gazu działają na tej samej zasadzie, opartej o zjawisko elektrochemiczne, jednak te drugie urządzenia należy umieścić w niewielkiej odległości od sufitu dla najszybszego wykrycia zagrożenia.

Zarówno detektor tlenku węgla, jak i alarm przeciwpożarowy uruchamiają dźwięki ostrzegawcze. W pierwszym wypadku jednak chodzi o wykrycie toksycznego stężenia czadu, podczas gdy w drugim odpowiedni czujnik sygnalizuje rozprzestrzenianie się pożaru. Sensory dymu opierają swoje działanie na technice mikroprocesorowej, co zapewnia ich skuteczność i bezawaryjność. Zalecane jest zamontowanie alarmu jonizacyjnego w obiektach o zwiększonej wilgotności powietrza, a optycznego w pobliżu kuchni.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 50 50 50
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl