Ładowarki akumulatorów, czyli tzw. prostowniki, to urządzenia zasilające akumulatory samochodowe, które umożliwiają rozruch silnika. Ładowarki do akumulatorów dzieli się na standardowe, mikroprocesorowe oraz trakcyjne. Prostowniki standardowe to proste i niedrogie urządzenia, pozbawione elektroniki. Ładowarki do akumulatorów mikroprocesorowe są bardziej zaawansowane, automatycznie wyłączają się w momencie pełnego naładowania baterii. Natomiast prostowniki trakcyjne służą do zasilania pojazdów elektrycznych oraz dużych akumulatorów, przeznaczonych do specjalistycznych pojazdów, takich jak wózki widłowe.

Najczęściej polecane są mikroprocesorowe, automatyczne ładowarki do akumulatorów samochodowych, które są w pełni bezpieczne oraz umożliwiają ładowanie bez konieczności odłączania akumulatora od instalacji pojazdu.

Ładowarki do akumulatorów samochodowych powinny posiadać stabilizację napięcia ładowania, regulację prądu ładowania oraz automatyczna ochronę przed uszkodzeniami powstałymi w wyniku zwarcia. Ponadto inteligentne ładowarki do akumulatorów mają możliwość ustawienia stałego ładowania, np. baterii motocyklowych.

 

 CtekNasza firma jest oficjalnym przedstawicielem Firmy Ctek w Polsce, dzięki czemu mają Państwo pewność, że kupione u nas ładowarki są oryginalne.

 

Prostowniki samochodowe

Tradycyjne prostowniki, czyli najpopularniejsze rozwiązanie na rynku

Większość kierowców (zwłaszcza tych, którzy nie znają się w ogóle na motoryzacji) preferuje klasyczne rozwiązania pozbawione nowoczesnej myśli technologicznej. Osoby te w celu naładowania akumulatora sięgają bardzo często po tradycyjne prostowniki samochodowe, które charakteryzują się stosunkowo niską ceną oraz niezbyt skomplikowaną konstrukcją. Niemniej, brak elektronicznych systemów oznacza, że użytkownik musi samodzielnie pilnować ładowania akumulatora, by nie uległ on zniszczeniu. Z tego względu tradycyjne prostowniki w głównej mierze mają zastosowanie w warsztatach samochodowych oraz gospodarstwach domowych.

Prostowniki mikroprocesorowe to prawdziwy komfort ładowania

Oczywiście na rynku znajdują się znacznie bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwalające na ładowanie akumulatorów. Należą do nich prostowniki automatyczne zwane często inteligentnymi ze względu na szereg dostępnych funkcji. Tego rodzaju urządzenia wyposażone są w mikroprocesor (dlatego też można się spotkać również z nomenklaturą prostowniki mikroprocesorowe), który samoczynnie określa parametry ładowania i na bieżąco je aktualizuje. Po zakończeniu pracy sprzęt samodzielnie się wyłącza, co sprawia, że nie trzeba go nieustannie pilnować, a praca użytkownika ogranicza się zaledwie do uruchomienia urządzenia.

Urządzenia rozruchowe do odpalania samochodów i innych pojazdów

Zdarzają się sytuacje (w szczególności zimą, gdy panują minusowe temperatury), że mimo najszczerszych chęci, auto nie chce odpalić. Najbardziej prawdopodobną tego przyczyną jest rozładowany akumulator lub jego niski stan naładowania. W celu uruchomienia silnika bardzo często w takich przypadkach należy sięgnąć po urządzenia rozruchowe. Obecne w naszym asortymencie boostery pomogą odpalić samochód nawet w sytuacji, gdy bateria nie ma odpowiedniego poziomu naładowania. Prezentowane w asortymencie urządzenia rozruchowe pełnią jednak znacznie więcej funkcji niż tylko możliwość odpalenia silnika. Mogą służyć również jako przenośny powerbank, dzięki którym przez wejście USB naładujesz telefon czy też tablet.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 50 50 50
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl