Opcje przeglądania
Dostępność
Nowość
Promocja
 
 

Jak wybrać alkomat?

 
 
Jak wybrać alkomat? Jak używać alkomat? Serwis i kalibracja

 

Jak wybrać?

Istotnym kryterium przy zakupie alkomatu jest wybór producenta. Jakich producentów wybrać? Na polskim rynku najbardziej popularnymi i jednocześnie dobrymi markami są: AlcoFind (DAtech), Sentech oraz cieszące się coraz większą popularnością marki AlcoDigital. Jeśli myślimy o droższym alkomacie np. dla firmy, to powinniśmy brać pod uwagę takie marki jak: Lifeloc (Lifeguard), AlcoScan czy Drager - są to wysokiej klasy urządzenia produkowane między innymi dla policji na całym świecie.

Gdzie kupić?

Najlepiej dokonać zakupu w sklepie specjalizującym się w branży alkomatów, który zapewni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dostępność serwisu jest bardzo ważnym elementem wyboru produktu, ponieważ jest to urządzenie pomiarowe i aby zapewnić prawidłowość jego wskazań wymaga on systematycznej kontroli w serwisie - kalibracji, co w przypadku braku serwisu może okazać się sporym problemem. Istotne jest również to, czy przed sprzedażą nie jest on magazynowany miesiącami, gdyż jako bardzo czułe urządzenie pomiarowe rozkalibrowuje się nawet jeśli nie był używany.

Z jakim sensorem wybrać?

Najlepszym wyborem będzie oczywiście model elektrochemiczny. Jeżeli zamierzamy zakupić narzędzie pomiarowe do użytku prywatnego, a mamy ograniczony budżet, możemy zakupić urządzenie półprzewodnikowe, ale należy pamiętać o trzymaniu się zasad korzystania z produktu. W przypadku zakupu dla firmy alkomat półprzewodnikowy będzie niestety złym wyborem. Wystarczy, że przed dokonaniem badania pracownik spożywał jakieś pokarmy lub palił papierosy, a wynik może być inny niż zero, co spowoduje bezpodstawne oskarżenie pracownika o spożywanie alkoholu. Należy również pamiętać o kosztach eksploatacji - urządzenie elektrochemiczne kalibrujemy co około 400 - 500 pomiarów (w przypadku droższych produktów nawet do 1000 pomiarów w zależności od modelu), ale nie rzadziej niż raz na 12 miesięcy. Półprzewodnikowe kalibrujemy co około 200-300 pomiarów ale nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy. Kupując tańszy model półprzewodnikowy w przypadku większej liczby pomiarów późniejsze koszty eksploatacji będą dużo większe niż w przypadku elektrochemicznych.

Nigdy przy wyborze nie sugeruj się testami i opiniami na forach. Dlaczego? Ponieważ bardzo często rankingi są robione pod konkretny model dla danego dystrybutora, aby nakręcić sprzedaż konkretnego modelu i często nie mają nic wspólnego z dobrą jakością urządzenia. Natomiast na forach bardzo często pojawiają się sprzedawcy, którzy podają się za fikcyjnego Klienta polecając w ten sposób swój sklep i swoje towary.

Nie kupuj używanych alkomatów - najprawdopodobniej będzie on wymagał kalibracji, a być może wymiany sensora.

Jeżeli nadal nie wiesz jaki model wybrać, to zadzwoń lub napisz do nas, a pomożemy w wyborze optymalnego urządzenia.

 
 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 50 50 50
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl