Opcje przeglądania

Wzorcowanie alkomatu jest to sprawdzenie poprawności działania alkomatu, które dokonuje się poprzez porównanie wyników wskazywanych przez to urządzenie z wzorcem. Przy czym wielu klientów zastanawia się, jaka jest różnica między wzorcowaniem a kalibracją. W praktyce żadna, ponieważ terminy te służą do określenia tej samej procedury. Natomiast przywrócenie alkomatu do stanu, w którym jego dokładność pomiarowa jest taka sama, jak wskazana przez producenta danego modelu, poprawnie nazywane powinno być adiustację (strojeniem). Obecnie jednak utarło się, aby w ten sposób określać zabieg, którym poddawane są alkomaty po upływie określonego czasu lub po dokonaniu maksymalnej ilości pomiarów.

A w jaki sposób dokonuje się wzorcowania? W warunkach laboratoryjnych ustala się ściśle określoną dawkę alkoholu i następnie dokonuje się jej pomiaru przy pomocy alkomatu. Jeśli wynik podany przez to urządzenie zgadza się z wzorcem, możliwe jest wydanie świadectwa wzorcowania alkomatu.

Taką legalizację alkomatu wykonuje się najczęściej dla służb mundurowych, szpitali, firm ochroniarskich czy firm budowlanych. Ponadto alkomat z certyfikatem może zostać dopuszczony jako materiał dowodowy w sprawach sądowych.

Ważność świadectwa wzorcowania może wynosić od 6 miesięcy do 2 lat, w zależności od tego, jakie czynniki wpływają dodatkowo na termin wykonania kolejnego badania. Ponadto świadectwa kalibracji mogą być wydawane wyłącznie przez laboratoria, które posiadają specjalną akredytację.

Wzorcowanie alkomatu

Wzorcowanie alkomatu Alkohit X100 + Świadectwo Wzorcowania Wzorcowanie alkomatu Alkohit X100 + Świadectwo Wzorcowania
Producent: AlkoHit
Cena:

299,00 zł

Cena netto: 243,09 zł

szt.
zobacz więcej
Wzorcowanie alkomatu ALP-1 + Świadectwo Wzorcowania Wzorcowanie alkomatu ALP-1 + Świadectwo Wzorcowania
Producent: PROMILER
Cena:

369,00 zł

Cena netto: 300,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wzorcowanie alkomatu Drager 5510 + Świadectwo Wzorcowania Wzorcowanie alkomatu Drager 5510 + Świadectwo Wzorcowania
Producent: Drager
Cena:

369,00 zł

Cena netto: 300,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wzorcowanie alkomatu Drager 7510 + Świadectwo Wzorcowania Wzorcowanie alkomatu Drager 7510 + Świadectwo Wzorcowania
Producent: Drager
Cena:

369,00 zł

Cena netto: 300,00 zł

szt.
zobacz więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 50 50 50
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl