Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Alkomat iBlow czy alkomat AlcoBlow - który alkomat policyjny wybrać?

0
Alkomat iBlow czy Alkomat AlcoBlow - który alkomat policyjny wybrać?

Szybka i profesjonalna kontrola trzeźwości, w każdych warunkach, daje szansę uniknięcia wielu zbędnych kłopotów. Opracowany na potrzeby policji Alkomat iBlow oraz Alkomat Alcoblow spełniają najwyższe wymogi dokładnego pomiaru.

 

 

Na czym polega działanie alkomatu iBlow?

Często nie wiemy, który z szerokiej oferty alkomatów spełni nasze oczekiwania, pozwoli na precyzyjne badanie. Alkomaty profesjonalne projektowane są na potrzeby służb mundurowych, dlatego muszą spełniać wysokie kryteria parametrów technicznych. Alkomat iBlow jest jednym z najnowszych modeli tego typu urządzeń na rynku. To alkomat policyjny, który dzięki platynowemu sensorowi elektrochemicznemu umożliwia czterosekundowy pomiar. Krótki test pozwala na skontrolowanie stanu trzeźwości kilkuset osób w czasie jednej godziny.

Promiler iBlow funkcjonuje zarówno w trybie aktywnym jak i pasywnym. Oznacza to, że możliwe jest wykonanie badania osoby, która nie chce współpracować. Jest to przydatne nie tylko w konfrontacji funkcjonariusza z podejrzanym, ale też kiedy podejrzewamy, że nasz podwładny znajduje się po wpływem alkoholu. W takiej sytuacji wystarczy jedynie zbliżyć urządzenie do jego ust. Dzięki wbudowanej latarce LED, bezustnikowy alkomat policyjny iBlow pozwala na wykonywanie czynności w porze nocnej.

 

Jakie zalety ma alkomat policyjny AlbcoBlow?

Na potrzeby organów ścigania został również zaprojektowany alkomat AlcoBlow, model nie wymaga stosowania ustnika i pozwala na ekspresowe potwierdzenie lub wykluczenie obecności alkoholu. Tryb aktywny umożliwia pobranie próbki wydychanego powietrza kiedy osoba jest w stanie i chce współpracować z kontrolującym. W sytuacjach konfliktowych lub kiedy nietrzeźwy nie jest w stanie dostarczyć próbki, urządzenie pozwala na przełączenie w tryb pasywny.

Taka opcja pozwala też na pobranie materiału, kiedy podejrzewamy, że ciecz zawiera w składzie alkohol. Sprzęt zasilany jest czteroma bateriami alkalicznymi typu AA 1,5V, bez konieczności wymiany baterii można przebada nawet do pięciu tysięcy pomiarów. Istotne, że alkomaty policyjne podają wyniki do trzech miejsc po przecinku.

 

Czym kierować się w wyborze alkomatu?

Decydując się na zakup alkomatu musimy kierować się przede wszystkim jakością zastosowanych rozwiązań technologicznych w urządzeniu. Dobrze wiedzieć, że na dokładność pomiaru wpływa temperatura otoczenia. Alkomaty podręczne przystosowane są do użytkowania w tzw. temperaturze pokojowej, skrajne temperatury mogą w znacznym stopniu ograniczyć wiarygodność uzyskanego wyniku. Alkomaty elektrochemiczne przewyższają inne urządzenia, dokładne i stabilne czujniki są odporne na działanie temperatur.

 

Jak prawidłowo używać alkomatu?

Ważne, aby pamiętać, że przed badaniem należy odczekać od 20 do 30 minut od ostatniego spożycia alkoholu, ponieważ dopiero po tym czasie pomiar jest miarodajny. Wcześniejsze użycie może spowodować rozkalibrowanie lub nawet uszkodzenie sprzętu, bezpośrednio po wypiciu mocnego alkoholu jego stężenie w wydychanym powietrzu jest bardzo wysokie. Należy pamiętać o regularnym serwisowaniu, zgodnie z zaleceniami producenta alkomat podlega okresowym przeglądom i kalibracjom.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 50 50 50
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl