Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Alkomat policyjny - jaki wybrać? Zalety policyjnych alkomatów

0
Alkomat policyjny - jaki wybrać? Zalety policyjnych alkomatów

Oferta dostępnych na rynku alkomatów jest rozległa, jednak sprzęt dopuszczony do użytku na potrzeby służb mundurowych jest gwarancją precyzyjnych i miarodajnych wyników. Decydując się na zakup alkomatu policyjnego warto wiedzieć czym kierować się w wyborze.

 

 

Czym jest alkomat policyjny?

Alkomat policyjny jest urządzeniem przeznaczonym do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, co umożliwia skontrolowanie stanu trzeźwości. Wyniki badania alkomatami profesjonalnymi mają bardzo często wartość dowodową w postępowaniach karnych, dlatego jest to sprzęt najwyższej jakości.

Są to urządzenia na bazie nowoczesnych technologii, stężenie par alkoholu w wydychanym powietrzu jest odzwierciedleniem stężenia alkoholu we krwi. Przelicznik alkomatu policyjnego pozwala na uzyskanie wyniku bezpośrednio w promilach, co jest dużym udogodnieniem dla użytkownika, który wie jaka jest zawartość alkoholu we krwi w danym momencie.

 

Jak działa alkomat policyjny?

Działanie alkomatu policyjnego oparte jest na nowoczesnych czujnikach, które dają możliwość przeprowadzenia kontroli zarówno w trybie aktywnym jak i pasywnym. Tryb aktywny polega na dmuchaniu w ustnik alkomatu przez kilka sekund, co pozwala na pobranie właściwej próbki do przeprowadzenia badania. Tak przeprowadzona kontrola alkomatem policyjnym może zostać, w późniejszym czasie, wykorzystana na potrzeby postępowania przed sądem.

Tryb pasywny, inaczej bezkontaktowy, umożliwia szybszą analizę, ponieważ wystarczy zbliżyć alkomat do ust osoby badanej. Wynik badania może jednak posłużyć jedynie za wstępną ocenę stanu trzeźwości, nie można precyzyjnie określić, w ten sposób, stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Zalety policyjnych alkomatów

Alkomaty policyjne wyposażone są w dodatkowe funkcje, co przekłada się na szersze możliwości użytkowania. Wyświetlacz LCD, latarka pozwalają na przeprowadzenia badania w terenie, w porze nocnej. Przydatny jest też automatyczny zapis w pamięci urządzenia, niektóre alkomaty umożliwiają zdefiniowanie ustawień na potrzeby indywidualne, do pomiaru konkretnej osoby.

Alkomaty dowodowe można podłączyć do komputera, slot na kartę pamięci jest wbudowany w urządzenie, co umożliwia przeniesienie rejestru pomiarów na dysk. Nowoczesne czujniki pozwalają na szeroki zakres badania, aż do 6 promili, dokładność pomiarów wynosi do trzech miejsc po przecinku. Decydując się na zakup warto zwrócić uwagę na wskaźnik zakresu błędu, im jest niższy tym pomiar dokładniejszy. Bezustnikowe alkomaty polecane przez profesjonalne sklepy dają szansę przebadania nawet pół tysiąca osób w czasie jednej godziny.

 

Kiedy warto zainwestować w alkomat policyjny?

Decydując się na zakup alkomatu musimy wiedzieć na jakie potrzeby zostanie przeznaczony, wybór alkomatu musi być zdeterminowany jego zastosowaniem. Na indywidualne potrzeby zazwyczaj wystarczające są alkomaty podręczne. Alkomaty policyjne są szczególnie przydatne w dużych przedsiębiorstwach, ponieważ wskazania urządzań mają moc urzędową. Wydruk pomiaru może być zarówno dowodem w postępowaniu karnym jak i w rozwiązywaniu problemów z nietrzeźwym pracownikiem.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 50 50 50
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl